Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русский

Як вибрати камін

Рік від року матеріальне благополуччя наших співвітчизників збільшується. У зв'язку з цим змінюються і потреби людини. Якщо ще зовсім недавно наявність заміського будинку і камін, встановлений у ньому, служили показником високого статусу, то тепер цим нікого не здивуєш.

Камін, як засіб обігріву приміщення, вже не вважається «дивом заморським», але, все ж, придбати такий агрегат може не кожен. Це пов'язано з багатьма причинами: наявністю димоходу, який, наприклад, у міській квартирі встановити досить проблематично, окремого фундаменту, необхідної площі (як правило, більше 25 кв. метрів) і т.п. Крім того, сучасний опалювальний прилад здатний поєднувати в собі дві функції - практичну і естетичну (обігрівати приміщення, готувати їжу і прикрашати житло людини). Особливу увагу хочеться приділити традиційному дров'яному каміну, оскільки він був піонером у розвитку камінної індустрії в нашій країні.

Не варто напружувати свою увагу, щоб помітити каміни в старовинних особняках і палацах, які зараз знаходяться в статусі музеїв. Вони встановлені практично в кожному залі або покої і знаходяться у різному стані збереженості - уцілілі, напівзбережені, відреставровані і т.д. Головна їхня відмінність від сучасних опалювальних приладів - відкрите вогнище і, часом, відсутність димоходу, адже часто дані агрегати використовувалися як декоративні фальш-споруди.

На камінному ринку є величезне різноманіття камінів та їх модифікацій - печей-камінів, буржуйок, барбекю і т.д.

Класичний камін - це історія. Він являє собою комплекс взаємопов'язаних компонентів (топки, порталу та димаря). Портал може бути виготовлений з різних матеріалів - мармуру, онікса, граніту, цінних порід дерев, оброблений кахлями, барельєфами і т.п. Класичний камін має портал у вигляді літери П, доповнений масивної полицею та спеціальними аксесуарами. В якості палива для класичного агрегату використовується дерево переважно листяних твердих порід.

В якості недоліків класичного каміну можна відзначити його невисокий коефіцієнт корисної дії (цей показник не піднімається вище позначки 20%) і досить високу вартість споруди. Такий камін не має технічної можливості повноцінно обігрівати приміщення (навіть найменше за площею), хоча створює при цьому дивовижно приємну ілюзію тепла. Крім того, класичний камін не управляємий, у ньому неможливо збільшити чи скоротити кількість виділеної теплової енергії. Власне, це і не важливо, оскільки традиційний камін на дровах будується заради естетичного задоволення, краси та розкоші.

Камін із закритою топкою з'явився в якості альтернативи відкритому вогнищу. Як відомо, науково-технічний прогрес не стоїть на місці, а потреби людини змінюються у відповідності з ним. Закрита топка з'явилася в конструкції каміна не випадково. Такий агрегат став більш економічним і продуктивним і, в той же час, не втратив своїх естетичних властивостей. Дверцята виготовлена із прозорої вогнетривкої склокераміки. Таким чином, за палаючим полум'ям можна активно спостерігати, не боячись, що несподівано вилетить іскра і загоряться меблі.

Крім того, коефіцієнт корисної дії в каміні з закритою топкою збільшується в рази, в деяких конструкціях він досягає 80%. Також підвищується його потужність до 25 кВт, відповідно збільшується площа, що обігрівається до 250 кв. метрів.

Камін із закритою топкою обладнаний різними додатковими ефектами та пристосуваннями. Так, наприклад, за допомогою заслінки можна відрегулювати рівень полум'я у вогнищі - від тління до яскравого стовпа вогню. Система склоочистки дозволяє склу довгий час залишатися чистим без стороннього втручання.

Камінний ринок пропонує різноманітний модельний ряд спрощеної камінної конструкції – так звану піч. Це компактний агрегат, виготовлений з інноваційних матеріалів за новітніми технологіями. Піч обладнана панорамним прозорми дверцятами, має систему вторинного допалювання горючих газів, а також вписується практично в будь-який інтер'єр за рахунок свого естетичного зовнішнього вигляду.

Принципових відмінностей печі і каміна дві. По-перше, піч не має зовнішньої обробки, її покривають спеціальною термостійкою фарбою. По-друге, піч відрізняється високим рівнем мобільності, тобто, її можна легко транспортувати з місця на місце. Крім того, піч більш економічна у плані вартості, а також може використовуватися для приготування або розігрівання їжі.

Таким чином, використання в побуті того чи іншого опалювального приладу буде залежати від безлічі чинників - матеріальних можливостей майбутніх власників, специфіки архітектурної споруди, виду використовуваного палива і т.п.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook